wtorek, 29 marca 2016

Nowości książkowe.

Byłam dzisiaj w Empiku. I widziałam mnóstwo nowych książek ! Gdy kupię, napiszę recenzje :)

1.Kraina Lodu . Moc inspiracji- kolorowanki antystresowe

( niestety nie znalazłam zdjęcia )

Więc wreszcie w Polsce ! Większość kolorowanek to śnieżne i skandynawskie wzory, ale jest też kilka rysunków bohaterów filmu : )

2.Syrena


Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się w morską toń, jest śmiertelnie groźny dla ludzi. Akinli to zwyczajny człowiek – pełen ciepła, przystojny chłopak, dokładnie taki, o jakim od dawna marzy Kahlen. Jeśli się w nim zakocha, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo… ale nie jest w stanie wytrzymać rozłąki. Czy zaryzykuje wszystko, by pójść za głosem serca?
Opis znalazłam na jakiejś stronie. Zapowiada się ciekawie, warto przeczytać. 

3. Magnus Chase i bogowie Asgardu


MAGNUS CHASE nie jest typem grzecznego chłopca. Od strasznej nocy przed dwoma laty, kiedy mama kazała mu uciekać, a potem zginęła, żyje samotnie na ulicach Bostonu. Przetrwał dzięki sprytowi i inteligencji, będąc zawsze o krok przed policją i kuratoriami.

Pewnego dnia Magnus dowiaduje się, że ktoś jeszcze usiłuje go znaleźć – wuj Randolph, człowiek, przed którym mama zawsze go ostrzegała. Kiedy usiłuje przechytrzyć wuja, wpada prosto w jego łapy. Randolph zaczyna mu opowiadać coś, co brzmi jak brednie o skandynawskiej historii i dziedzictwie Magnusa – zaginionej od tysięcy lat broni.

Coraz więcej elementów układanki zaczyna się jednak składać w sensowną całość. Z zakamarków pamięci Magnusa powracają powieści o bogach Asgardu, wilkach i Ragnaröku – dniu sądu. Ale Chase nie ma czasu na zastanawianie się nad tym, ponieważ świat zostaje zaatakowany przez ogniste olbrzymy i Magnus musi wybrać między własnym bezpieczeństwem a życiem wielu niewinnych ludzi.

No cóż... Zapowiada się ciekawie. Znając zycie to będzie podróbka Percy' ego Jacksona, w nordyckim wydaniu, ale to dobrze : ) Lubię mitologię nordycką, muszę przeczytać.

I to tyle nowości. 

                                                                                       Zanka


2 komentarze:

 1. Niestety nie znam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek. Obecnie czytam kryminały - moje ulubione ;) Kolorowanki z Krainy Lodu? Lecę jutro do Empiku. Muszą być super :) Świetny post :)
  Pozdrowienia :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię kryminały... A kolorowanki z Krainy Lodu polecam : )

   Usuń