niedziela, 21 lutego 2016

Szkoła bez dzwonka ?


 W Ameryce na ABC jest teraz transmisja z jakiejś wielkiej uroczystości w Disneylandzie, występuje tam Idina i w ogóle jest tam fajnie.A u nas co ? Nic !


Ale nie będę pisać o Ameryce, tylko o Polsce. Dokładniej o Polskich szkołach bez dzwonków. Tak, to niestety możliwe ! W niektórych szkołach nie ma dzwonków ! To okropne ! Trafiłam do właśnie takiej szkoły.  Podobno ,, dzwonek stresuje młodszych uczniów'' ( chodzę do gimnazjum w zespole szkół ).
A to nieprawda !
Dzwonek :
+ fajny dźwięk
+ nauczyciele nie mogą zacząć wcześniej lekcji
+ nie muszę patrzeć na zegar, żeby wiedzieć, czy już jest lekcja
Bez dzwonka  jest dziwnie- szkoła zawsze kojarzy się z dzwonkiem.

I jeszcze jedna dziwna rzecz- tablice na markery. To głupota ! Pisaki szybko się wypisują, a poza tym nie są tak fajne jak kreda !


Co Wy myślicie o tych dziwnych zmianach ? Podobają Wam się czy wolicie tradycyjne szkoły ?

4 komentarze:

 1. Ja też chodzę do gimnazjum połączonym z podstawówką, ale dzwonek na szczęście jest ;) U Nas też wszędzie są tablice na markery, ale mi to aż tak bardzo nie przeszkadza. Wcale nie zwracam na to uwagi.
  Pozdrawiam Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też chodzę do gimnazjum w zespole szkół z odziałami integracyjnymi. To co zacytowałaś,że dwonek stresuje jest prawdą. W szkole podstawowej miałam chłopaka chorującego na autyzm każdy dzwonek był a niego udręką. Z resztą dzwonek stresuje nie tyklo autystyków stresował talże mnie mnie i moich znajomych z klasy.Co do tablic to niektóży uczniowie i nauczyciele mogą mieć uczulenie. Moim zdaniem twoja szkoła jest fajna.Chciałavym do takiej chodzić opowiedz o niej i o Twojej klasie. Bardzo mnie to ciekawi! ;)
  Pozdrawiam Kalina <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej klasie są same dziewczyny, jest nas 4 ( szkoła powstała w tym roku ).A co do dzwonka, to faktycznie może stresować uczniów, ale pytałam się wszystkich u nas, i 90 procent jest za : )

   Usuń
 3. ODWOŁUJĘ! Na szczęście teraz trafiłam do normalnej, bardzo fajnej szkoły :) Z dzwonkiem. I kredowymi tablicami.

  OdpowiedzUsuń